Artykuł o odzieży medycznej

ne do włosów i inne środki przeznaczone do całej skóry. Uzupełnieniem dla nich są środki koloryzujące do włosów i paznokci. Dzięki ich użyciu osoba poddawana zabiegowi kosmetycznemu może bardzo wyraźnie zmienić kolor swoich włosów

Artykuł o odzieży medycznej

Środki odżywcze dla gabinetów kosmetycznych

W sprzedaży dostępne są różne środki przeznaczone dla gabinetów kosmetycznych. Znajdują się wśród nich środki odżywcze przeznaczone do włosów i inne środki przeznaczone do całej skóry. Uzupełnieniem dla nich są środki koloryzujące do włosów i paznokci. Dzięki ich użyciu osoba poddawana zabiegowi kosmetycznemu może bardzo wyraźnie zmienić kolor swoich włosów i upiększyć swoje paznokcie. Dodatkowymi środkami upiększającymi przeznaczonymi na przykład do paznokci są różne brokaty i nabłyszczacze. Osoby posiadające różne gabinety kosmetyczne wiedzą także, że co jakiś czas będą trafiali do nich alergicy, dlatego dokonują zakupu specjalnych środków antyalergicznych, których będą mogli używać na życzenie swoich klientów.


Warto wiedzieć

Od lat 80. XX wieku odnotowuje się coraz więcej przypadków uczuleń na rękawiczki u pracowników służby zdrowia, a wiąże się to z przejściem od zwykłych rękawiczek wielokrotnego użytku do jednorazowych lateksowych8. Zidentyfikowano kilka białek odpowiadających za uczulenia, jednak zmniejszenie ich liczby w produkcie nie wyklucza wystąpienia reakcji alergicznej8, choć znacząco zmniejsza jej ryzyko3. W przypadku mocno talkowanych rękawiczek alergeny znajdują się także w powietrzu3. Jedynie wolne od talku, chlorowane rękawiczki wykluczają ryzyko reakcji alergicznej8. Inną alternatywę stanowią rękawiczki winylowe oraz pokryte nitrylem, które w przeciwieństwie do lateksowych są także odporne na działanie tłuszczów i innych substancji lipofilnych8.



Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/R%C4%99kawiczki_medyczne


Błędy podczas używania rękawiczek

Ze względu na ryzyko uszkodzenia rękawiczek, zespół chirurgiczny musi dokładnie umyć ręce, aby zminimalizować ryzyko zakażenia, jeśli ich ciągłość zostanie przerwana6. Nawet przy używaniu rękawiczek podczas kontaktu z pacjentem, brak zwykłego mycia rąk (wodą z mydłem) po ich zdjęciu, nie zapewnia całkowitej ochrony wystarczającej np. do spożywania pokarmów7. Do innych częstych błędów zalicza się korzystanie z tej samej pary rękawiczek przy kontakcie z więcej niż jednym pacjentem lub z różnymi partiami ciała o innym stopniu czystości u jednego pacjenta7. Po użyciu rękawiczki należy natychmiast zdjąć, co wykluczy możliwość dotknięcia i zabrudzenia różnych powierzchni, a następnie wrzucić do specjalnie oznakowanych pojemników7.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/R%C4%99kawiczki_medyczne



© 2019 http://adpromo.waw.pl/