Jak pożyczać?

Dodane: 15-09-2014 08:13
Jak pożyczać? Pożyczki pod zastaw są dobrą formą szybkiego pożyczania. lombard szczecin prezentujemy informacje związaną z tematem pożyczek.

b

Trudno stwierdzić, czy pożyczanie pieniędzy do banku na taki cel jest sensowny. Nie wolno zapominać, że przez resztę roku będziemy to spłacać. Albo i dłużej,...w zależności od czasu kredytowania. Jeśli więc możesz sobie pozwolić na pożyczkę, to może korzystniej byłoby co miesiąc odłożyć określoną kwotę - powinniśmy uzbierać spory budżet, bo nie zapominajmy, że na pożyczaniu pieniędzy bank zarabia.

Trzeba spełniać swoje marzenia, jednak warto też się zastanowić, co się opłaca zrobić. Samodyscyplina w oszczędzaniu naprawdę się opłaca. Zanim weźmiesz kredyt na tegoroczny wyjazd, pomyśl czy nie lepiej pojechać za rok, ale za własne pieniądze.


Niespłacane?

Ilość niespłacanych kredytów rośnie. Dlaczego Polacy nie spłacają zaciągniętych w banku pożyczek? Czy może winę ponoszą banki, bo źle skalkulowały ryzyko i zdolność kredytową? Czy też to wina kryzysu?

Bez wątpienia najbardziej regularnie spłacane są kredyty hipoteczne, nawet te we frankach. Jednak nawet w tym segmencie jest gorzej - zaległości jest coraz więcej.


Odpowiedzialność Banków?

Sądzę, że banki ponoszą sporą winę, ponieważ udzielały pozyczek bez odpowiedniego zabezpieczenia, na przykład z zerowym wkładem własnym (mowa oczywiście o kredytach hipotecznych). Dopiero od niedawna Komisja Nadzoru Finansowego zarządza obowiązkowy wkład własny na poziomie 5%, od 2015 roku będzie to już 10%, a za dwa lata 15%. Nie ma już tez możliwości zaciągnięcia kredytu w obcej walucie, chyba że się w tej walucie zarabia. Można twierdzić, że te restrykcje spowodują spadek udzielanych kredytów hipotecznych, ale w efekcie nie będzie też tylu ludzi, mających problemy ze spłatą. Jest więc to dla konsumenta tak naprawdę korzystne. Mimo to, nie wszyscy zdają sobie sprawę, że wkład własny jest naprawdę ważny, przy tak wielkiej inwestycji, jaką jest zakup nieruchomości.


Definicja kredytu

Kredyt bankowy ? umowa zawarta w formie pisemnej pomiędzy bankiem a kredytobiorcą. Bank zobowiązuje się udostępnić określoną kwotę na określony cel oraz czas, a kredytobiorca zobowiązuje się wykorzystać kredyt zgodnie z jego przeznaczeniem oraz zwrócić pobraną kwotę wraz z należnym bankowi wynagrodzeniem w postaci prowizji i odsetek. Na podstawie tej definicji kredyt postrzegany jest jako specyficzny rodzaj stosunków zobowiązaniowych, którego wyróżniającymi cechami są: zwrotność, celowość i odpłatność.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kredyt_bankowy© 2019 http://adpromo.waw.pl/