Jak wybrać dentystę?

ich masywnym uszkodzeniu. W obrębie zainteresowań protetyki stomatologicznej znajduje się również rehabilitacja pacjentów po operacjach (onkologicznych, plastycznych) za pomocą protez pooperacyjnych oraz epitez (ektoprotez - prote

Jak wybrać dentystę?

Mogą one być stałe (niedające się

Protetyka stomatologiczna ? dział stomatologii poświęcony odtwarzaniu pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych, lub po ich masywnym uszkodzeniu. W obrębie zainteresowań protetyki stomatologicznej znajduje się również rehabilitacja pacjentów po operacjach (onkologicznych, plastycznych) za pomocą protez pooperacyjnych oraz epitez (ektoprotez - protezy nosa, ucha itp.). Do odtworzenia wykorzystuje się uzupełnienie protetyczne. Mogą one być stałe (niedające się usunąć z ust), lub ruchome (dające się wyjąć z ust), lub kombinowane (protezy ruchome połączone z uzupełnieniami stałymi za pomocą zasuw, zatrzasków, rygli, lub koron teleskopowych).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Protetyka_stomatologiczna


Wykonywanie zabiegów stomatologii estetycznej

Wykonanie zabiegu estetycznego nie stanowi dla dentysty żadnego problemu. Wobec tego wielu dentystów zajmuje się przeprowadzaniem tego rodzaju zabiegów. Trzeba przyznać, że lubią oni przyjmować pacjentów chcących, aby wykonać u nich jakiś zabieg z zakresu stomatologii estetycznej, ponieważ zwykle są to bardzo uświadomieni pacjenci, którzy bardzo dobrze wiedzą, czego oczekują od dentysty i przychodzą do niego z pełnym przekonaniem. Jednak muszą być przygotowani na to, że każdy dentysta będzie musiał przeprowadzić kwalifikację do przeprowadzenia konkretnego zabiegu, a potem będzie go przeprowadzał według określonych etapów. Nie u każdego pacjenta będzie można przeprowadzić wszystkie etapy zabiegu kosmetycznego, a już po jego wykonaniu potrzebna będzie odpowiednia obserwacja.


W nowoczesnej endodoncji do kontroli leczenia

Endodoncja ? dział stomatologii zachowawczej zajmujący się rozpoznawaniem i leczeniem chorób miazgi zęba oraz rozpoznawaniem i leczeniem chorób tkanek okołowierzchołkowych. Podstawową metodą leczenia jest tu leczenie kanałowe. Wykonuje się je za pomocą bardzo cienkich (od 0,06 do 0,40 mm) narzędzi piłująco-penetrujących. W nowoczesnej endodoncji do kontroli leczenia wykorzystuje się mikroskopy operacyjne oraz endometry. Mikroskopy endodontyczne umożliwiają operatorowi wgląd do wnętrza komory zęba i kanałów, endometry zaś to elektroniczne urządzenia dające możliwość dokładnego pomiaru głębokości kanału zębowego. Następnie kanały wypełniane są za pomocą gutaperki oraz uszczelniaczy. Równolegle w leczeniu z mikroskopem i endometrem stosowana jest diagnostyka rentgenowska.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Endodoncja



© 2019 http://adpromo.waw.pl/