Medycznie: Endoskopia i badania układu pokarmowego

m.Zaawansowane badania medyczne wykonywane w przychodniachW przychodniach wykonywane są niektóre z badań bardziej zaawansowanych. Do takich badań należy gastroskopia i kolonoskopia oraz badania rtg i badania rezonansem magnetyczny

Medycznie: Endoskopia i badania układu pokarmowego Zabiegi endoskopowe na przykład zwykle nie należą do rzeczy przyjemnych, jednak z pewnością są dobrą drogą do diagnozy poważnych kwestii z układem pokarmowym. Dzisiaj właśnie o tym.

Zaawansowane badania medyczne wykonywane w przychodniach

W przychodniach wykonywane są niektóre z badań bardziej zaawansowanych. Do takich badań należy gastroskopia i kolonoskopia oraz badania rtg i badania rezonansem magnetycznym. Pozostałe bardziej zaawansowane badania wykonywane są w szpitalach.

Przed wszystkimi tego rodzaju badaniami przeprowadzany jest bardziej lub mniej szczegółowy wywiad z pacjentem dotyczący przyjmowanych przez niego leków, różnych metalowych elementów wszczepionych do ciała i posiadanych przez pacjenta alergii. Każdy pacjent powinien również dokładnie zapoznać się ze szczegółowymi zasadami dotyczącymi przygotowania do konkretnych badań. Dzięki temu może wpłynąć na to, że wynik badania będzie naprawdę miarodajny, a samo badanie mniej bolesne. Analiza wyników badań może być przeprowadzana przez zespół lekarzy.


Lekkie dla żołądka, pożywne i zdrowe

Dieta lekkostrawna- pod tym terminem kryją się w zasadzie głównie węglowodany, ponieważ dostarczają energii, są szybko trawione i poprawiają samopoczucie. Najczęściej zaleca się taką dietę przy problemach natury gastrycznej. Przy wszelkiej maści nudnościach, rozwolnieniach czy zatwardzeniach powinno się stosować dietę lekkostrawną.

Lekkostrawne produkty to np. kasze wszelkiej maści (poza gryczaną), kaszki (np. semolina), dobrym pomysłem są też kaszki instant dla dzieci- są bezpieczne i zawierają dodatkowe minerały, które mogą wspomóc rekonwalescencje.


Z Wiki: Kolonoskopia

Kolonoskopia ? metoda badania dolnego odcinka przewodu pokarmowego polegająca na oglądaniu wnętrza jelita grubego. Polega ona na wprowadzeniu przez odbyt specjalnego wziernika zakończonego kamerą i przesłaniu obrazu na zewnątrz. Do tego celu służy giętki instrument zwany kolonoskopem, który jest zbudowany podobnie jak fiberoskop służący do diagnostyki górnego odcinka przewodu pokarmowego. Podczas kolonoskopii możliwe jest też pobieranie wycinków błony śluzowej jelita grubego do badań histopatologicznych, a także wykonywanie drobnych zabiegów, np. usuwanie pojedynczych polipów.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kolonoskopia



© 2019 http://adpromo.waw.pl/